Hizmetlerimiz

10 yıllık tecrübemizle siz sevgili hayvan severleri bilgilendirmek, can dostlarınızın sağlık ve mutluluk içerisinde yaşamaları için her daim kendimizi geliştirip hizmetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Bize güvendiğiniz için gerçekten çok mutluyuz. Aşağıdaki konularda sizlere hizmet vermekten onur ve mutluluk duyuyoruz.

 

Muayene ve Tedavi

Kliniğimizde kedi, köpek başta olmak üzere, kuş, balık ve egzotik hayvanların sağlık sorunlarını gidermek için hizmet sunmaktayız. Tecrübeli hekim kadrosu, ileri düzeydeki ekipman ve tıbbi cihazların yardımıyla dostlarınızın problemlerini gidermek için çalışmaktayız. Rutin kontrollerde ya da istenmeyen hastalıklar veya acil durumlarda kliniğimizde yapılan ayrıntılı muayene, kısa sürede konulan teşhis ve doğru tedavi yöntemleri ile dostlarınızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Deri, göz, kulak, paraziter ve viral hastalıklar, sindirim ve solunum hastalıkları, üriner ve jinekolojik hastalıklar, acil müdahale gerektiren durumlar, ortopedik problemler, kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarının teşhis ve tedavisi kliniğimizde yapılmaktadır.

Laboratuvar

Kliniğimizde donanımlı bir laboratuar hizmeti mevcuttur. Hematolojik, Biyokimyasal, Kan Gazları, Dışkı Tahlili, İdrar Tahlili, Spesifik Hastalık Testleri yapmaktayız.

Röntgen

Dijital Röntgen teknolojisiyle daha düşük dozda, iyonize radyasyon kullanılarak daha kaliteli görüntüler elde edilebilmektedir. Dijital röntgen cihazına ait özel kasede yapılan çekim, cihaz tarafından taranarak bilgisayar ortamında Examion veteriner tanı programı yardımıyla işlenip görüntülenir. Görüntüler üzerinde büyütme, renk ve kontrast ayarlarında değişiklik yapılmasına uygun olan bu yazılımla birlikte çeşitli organ filtreleri (kemik, yumuşak doku, akciğer vs.) ile vücudun farklı kısımlarına ait daha net radyografik görüntüler alınabilmektedir. Böylelikle normal radyografik görüntülerde farkedilemeyen en ince ayrıntılar dijital olarak daha yüksek kalitede ve daha hızlı olarak tespit edilerek tanı kesinleştirilmektedir.

Kardiyoloji EKG

Hastada doku hasarı riski olmayan, ağrısız tanı yöntemleri ile kalbin durumu hakkında önemli bilgiler elde edilebilir. Bu yöntemlerden biri de elektrokardiyografi (EKG ) dır. En basit, en ucuz ve her yerde yapılabilen bir tetkik metodu olduğu için  sık kullanılır. EKG’nin normal çıkması “her şey normal” anlamını gelmez. Sonuçta EKG ile kalpteki her şeyi tespit  etmek de mümkün olmaz .  EKG’nin normalden sapması bize kalpte bir şey olabileceğini düşündürdüğü için ilk testtir ve çok faydalıdır.

Ultrason Doopler

Ultrasonografi kulağın işitemeyeceği kadar yüksek frekanslı ses dalgaları yardımı ile görüntülerin elde edildiği bir yöntemdir. Vücut içerisine gönderilen bu ses dalgalarının bir kısmı organ veya dokular arasındaki ara yüzeylerden geri yansır, geriye yansıyan bu ses dalgalarından ultrasonografi görüntü oluşturulur. Bu işlem anlık ve çok hızlı oluştuğu için hareketli görüntüler elde edilir. Böylelikle iç organların durum ve hareketlerinin de mümkün olur.

Operasyon

Kliniğimizde, tüm cerrahi operasyonlar, yüksek standartlarda, modern cihaz donanımına sahip ameliyathane koşullarında yapılmaktadır. Operasyon öncesi radyografi, kan ve idrar tahlili, EKG ve gerekli olan diğer testler yapılarak hastanın fiziki durumu değerlendirilmektedir. Anestezi riski yüksek ve yaşlı hastalar için özellikle gerekli olan kapalı devre gaz anestezi cihazı ile tüm ameliyatların riski minimum düzeye indirilerek ve radyocerrahi sistemi kullanılarak yapılmaktadır. Ayrıca; hastalarımızın operasyon esnasında ve sonrasında tam uyanma evresine kadar kalp dolaşım sistemi, oksijen miktarları, ısıları ve tansiyonlarında oluşabilecek olumsuz değişikliklerin anlık takibini sağlayan yoğun bakım monitörü kullanılmaktadır.

Yoğun Bakım

Kliniğimizde, tüm cerrahi operasyonlar, yüksek standartlarda, modern cihaz donanımına sahip ameliyathane koşullarında yapılmaktadır. Operasyon öncesi radyografi, kan ve idrar tahlili, EKG ve benzer testler yapılarak hastanın fiziki durumu değerlendirilmektedir. Anestezi riski yüksek ve yaşlı hastalar için özellikle gerekli olan kapalı devre gaz anestezi cihazı ile tüm ameliyatların riski minimum düzeye indirilerek ve radyocerrahi sistemi kullanılarak yapılmaktadır. Ayrıca; hastalarımızın operasyon esnasında ve sonrasında tam uyanma evresine kadar kalp dolaşım sistemi, oksijen miktarları, ısıları ve tansiyonlarında oluşabilecek olumsuz değişikliklerin anlık takibini sağlayan yoğun bakım monitörü kullanılmaktadır.

Yatılı Tedavi

Hastalarımız gerekli durumlarda özel ısıtma ve havalandırma sistemine sahip yatar hasta bölümümüzde konforlu bir şekilde hospitalize edilmektedir. Veteriner hekim denetiminde serum ve ilaçları düzenli olarak yapılmakta ve sürekli olarak hastanın durumu takip edilmektedir.İhtiyaç halinde hastalarımız yoğun bakım ünitesine alınmaktadır.

Fizik tedavi

Fizik tedavi uygulamaları; gerek cerrahi uygulamalar sonrasında, gerekse sadece tedaviye yardımcı olması açısından hayvan sağlığında da insan sağlığında olduğu gibi büyük önem taşır. İskelet-kas sisteminde meydana gelen fonksiyon problemlerinde, cerrahi operasyonlar sonrasında, ortopedik sorunlarda, her türlü displazi durumlarında, çapraz bağ kopmalarında, kırıklar ve şiddetli kas yaralanmalarında fizik tedavi önemli bir yardımcı uygulamadır. En iyi sonucu almak için vakit kaybetmeksizin hemen sonrasında tedaviye başlanmalıdır. Enfeksiyon gerilemesine ve iyileşmeye pozitif yönde fayda sağlamak için öncelikle elektrik stimülasyon yöntemi ile başlanıp sonrasında ultrason tedavisi, masaj tedavisi ve dikiş operasyon sonrası hidroterapi yapılabilmektedir

Diş Ünitesi

Dişlerin yüzeylerinde,diş-dişeti birleşiminde ve diş aralarında biriken içinde pek çok mikroorganizma barındıran mikrobiyal dental plak oluşur.Zamanla bu plak temizlenmezse kireçleşip sertleşir ve diştaşı oluşur.Diştaşının pürüzlü yapısı plağın daha hızlı birikmesine neden olur.Böylelikle iltihap daha hızlı yayılır,dişetleri şişer,kızarır kanar çekilir ve sonunda diş kaybedilir.Bu nedenle biz `diş-dişeti enfeksiyonları enfeksiyonların anasıdır ` deriz.Çünkü enfeksiyon buradan kolaylıkla kalp,akciğer, böbrek ve yumurtalıklara yerleşebilir.Diş ünitesi ile petlerinizin her türlü ağız ve diş problemlerine çözümler sunmaktayız.

Pet Kuaför Hizmetleri

Kedi ve köpeklerin deri, tırnak ve tüy sağlığının korunması için düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyarlar.Bunun için kedi ve köpeklerin tıraş, banyo, tırnak kesimi ve tarama işlemleri düzenli olarak yapılmalıdır.Kliniğimizde tecrübeli hayvan kuaförü tarafından her türlü pet kuaför hizmetleri verilmektedir. Makine tıraşı, makas tıraşı, tırnak kesimi, banyo ve her türlü model orijinal hayvan tıraşları kliniğimizde yapılmaktadır. Tıraş makinesi, makas uçları, makas v.b. tüm hayvan tıraşı malzemeleri sterilizasyon amacıyla, ultraviyole ışın altında ve her tıraştan sonra özel dezenfektan spreylerle temizlenmektedir.